Badania stysfakcji pracowników – wyniki

Nasz kooperant z firmy HRmapa.pl zrealizował dopiero co wyniki badania motywacji i satysfakcji pracowników w kilkuset przeanalizowanych firmach.

HRmapa to serwis oferujący pracownicze  kwestionariusze opinii pracowników.

Co wynika z tego badania?

Ważna jest dobra atmosfera w firmie  również brak ryzyka zwolnienia. Nie mniej istotna jest możliwość samodzielnego decydowania o terminach urlopów. Na kolejnym miejscu znalazła się poczucie że jest się wysłuchanym.

Dalej: możliwość podejmowania decyzji.

Jak łatwo się domyślić w zestawieniu jest też umożliwienie Ci udziału w planowaniu Twojej własnej kariery.

Już odrobinę niżej są:

wsparcie rozwojowe ze strony szefa a również realizowanie trudnych zadań i wyzwań. Liczą się też atrakcyjne szkolenia.

Niżej w ocenie pracowników są realizowanie zadań, których nikt wcześniej nie realizował. Nie dostał najwyższej oceny w opinii pracowników także

pakiet świadczeń socjalnych ani uznana marka i renoma firmy, w której pracujesz. Testy dowiodły że takie psychologiczne i osobowościowe aspekty jak niskie ryzyka wypadku a także podejmowanie ryzyka by osiągnąć cel także są mniej kluczowe. Najniżej uplasowalo się: zwolnienie Cię z zadań, których nie lubisz wykonywać.

Pełne dane z badania motywacji i satysfakcji pracowników, struktura użytego testu i kwestionariusza oceny jest udostępniona i opinia badaczy na stronie HRmapa.pl.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Badania i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>