Warsztaty z przywództwa

Uczestnicy bez ustasnku pytają naszą spółkę o Warsztaty Z Przywdztwa  z programem zawierającym dodatkowe  mało znane zaawansowane metody.  Jednoznacznie i bezdyskusyjnie mówię wówczas iż nie ma dostępnego na rynku czegoś takiego jak zaawansowane techniki w opisaywanym zagadnieniu bo nie tu jest pies pogrzebany.
W pierwszym kroku musimy uświadomić sobie iż zwycięzka postawa w życiu lidera polega tu  w osiemdziesięciu procentach nie na stosowaniu technik zaawansowanych (bo takich nie ma) lecz na regularnym a także przemyślanym stosowaniu naturalnych procedur działania – np. jasne priorytety kiedy analizujemy zarządzanie czasem, albo rozpoznawanie potrzeb podwładnych gdy rozpatrujemy zarządzanie w zespole.
Jeżeli menedżerowie uczestniczyli w szkoleniach i warsztatach na poziomie elementarnym, a ich działania są nieskuteczne to rozwiązanie nie powinna być szukana w następnym szkoleniu biznesowym. To przede wszystkim dwa inne powody bywaja fundamentem kłopotów. Pierwsza – za mało samodyscypliny w częstym wykorzystywaniu znanych już metod. Najczęściej kierownicy wykorzystują  je tylko kiedy im się chce a nie zawsze gdy rozsądek to podowiada.
I po drugie robią to źle (np. sztampowo) i byle jak – co znowu nie jest zagadnieniem na szkolenia ale wsparcie przełożonych.
Dlatego pamiętajmy o tej opinii i zanim kupimy szkolenie z zarządzania czasem, kurs z przywództwa, albo konferencję z komunikacji dla zaawansowanych, zaaranzujmy audyt zdarzeń w gronie potencjalnie szkolonych menedżerów. Dobre wsparcie pracownika potrzebuje adekwatnej diagnozy. Jeśli nie zrobimy tego to wyrzucimy bardzo wysokie pieniądze a rezultat szkolenia nie będzie dla firmy zgodny z oczekiwaniami, a stopa zwrotu – na śmiesznie niskim poziomie.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Szkolenia i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>